Haber

AB Erkek Voleybol Takımı Türkiye Şampiyonu!

Ege Üniversitesi Türk sporuna damgasını vurmaya devam ediyor

Son yıllarda spora yaptığı yatırımlarla ulusal ve uluslararası arenada başarılı sporcular yetiştiren Ege Üniversitesi’nde oluşturulan spor kültürü meyvelerini vermeye devam ediyor. Ege Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TUSF) tarafından düzenlenen “18. Türkiye Üniversiteler Yaz Spor Oyunları’nda Voleybol Erkekler Muhteşem Ligi şampiyonu oldu. Şampiyon takımı makamında karşılayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ege Üniversitesi Mesleki Planlama ve Başarı Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Mezunlarımız Öğrencilerimizle Buluşuyor” etkinliğinde şampiyon takım ve milli sporcular öğrenciler ve mezunlar ile bir araya geldi.

Voleybol Erkekler Büyük Ligi’nde düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yaz Spor Oyunları’nda Ege Üniversitesi finalde Beykent Üniversitesi’ni mağlup ederek şampiyonluğa adını yazdırdı. Ege Üniversitesi’nde sporu bir kültür haline getirdiklerini belirten Rektör Prof. uluslararası arenada Türk sporlarında ve milli gruplarda mücadele eden sporcular. Ege Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü’nü yeniden faaliyete geçirerek futbol, ​​rugby, tenis, basketbol, ​​voleybol, yüzme gibi birçok branşa sporcu yetiştirmeye başladık. Bu sporculardan bazıları ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarılar kazanarak bizleri gururlandırdı. Üniversitemizdeki spor tesislerini iyileştirerek yeni tesisleri öğrencilerimizin hizmetine açtık. Spora yaptığımız yatırımların olumlu sonuçlarını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Manisa’da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yaz Spor Oyunları’nda Erkekler Voleybol Grubumuz Erkekler Voleybol Ligi şampiyonu oldu. Şampiyon kadromuzu ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Yaz Spor Oyunları Voleybol Erkekler Büyük Ligi’nde Ege Üniversitesi şampiyon olurken, Beykent Üniversitesi ikinci, Haliç Üniversitesi üçüncü ve Gazi Üniversitesi dördüncü oldu. 18. Türkiye Üniversiteleri Yaz Spor Oyunları; Basketbol, ​​voleybol, hentbol, ​​tenis ve hado gibi birçok branşta üniversiteler kıyasıya rekabet etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

havzaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu