Ekonomi

Çin 2023’te 16 e-ticaret üssü daha kuracak

Çin Ticaret Bakanlığı, bu yıl elektronik ticaret ulusal merkezleri listesine 16 e-ticaret parkının daha ekleneceğini duyurdu. Elektronik ticaret konulu konferansta konuşan Ticaret Bakan Yardımcısı Chen Chunjiang , dijital ekonominin Çin’in modernleşme sürecine güçlü bir atak yapma fırsatı sağladığını söyledi. Chen, elektronik ticaretin ülke ekonomisi ve kalkınma açısından oynadığı hayati rolün altını çizdi.

Chen, e-ticaret şubesinin dijital ekonomide en büyük gelişim payına ve en geniş kapsama sahip olduğuna dikkat çekerek, Çin e-ticaret bölümünün ölçeği büyüdükçe ve kalitesi arttıkça yenilikçi bir gelişmeye tanık olduğunu kaydetti.

Resmi bilgiler, Çin’in dijital ekonomisinin 2022’de ilk kez 50 trilyon yuan’ı (yaklaşık 6 trilyon 960 milyar dolar) aşacağını ve ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasını aşacağını gösteriyor ( GSYH ) yüzde 41,5’e karşılık geldiğini gösteriyor. Ayrıca, ülkenin e-ticaret segmentleri yaklaşık 70 milyon kişiye istihdam yaratırken, çevrimiçi perakende satışların ulusal hacmi art arda onuncu yıldır dünyada birinci sırada yer aldı.

Reel ekonominin gelişimini teşvik etmek için Çin, ulusal e-ticaret gösteri/gösteri üslerinin rollerini tam olarak oynamalarına izin verecek ve e-ticaret endüstrisi segmentlerini ve yönetim şirketlerini rekabet avantajlarıyla destekleyecektir.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu