Haber

Rusya, Kamaz’ın sürücüsüz kamyon filosunu tanıtacak

MOSKOVA, 13 Haziran (Xinhua) — Rusya’nın önde gelen kamyon üreticisi Kamaz, M-11 Moscow-St. Petersburg Karayolu üzerinde mal taşımak için ilk sürücüsüz kamyon filosunu devreye sokacağını duyurdu.

Bakanlık Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu yeni girişimin “akıllı yollar” ile sağlanan hizmetlerle bağlantılı olarak insansız araçların kullanımına öncülük etmeyi amaçlayan “İnsansız Lojistik Koridorlar” projesi kapsamında yürütüldüğünü söyledi.

PEK, Globaltruck ve Gazpromneft-Supply gibi Rusya’nın önde gelen nakliye şirketleri Çarşamba günü yapılacak deneme çalışmasına katılacak.

Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı Andrey Belousov’un gözetiminde yürütülen projede Bakanlık, sadece Otomobil Merkezi Bilimsel Araştırma Enstitüsü’nün test laboratuvarında değerlendirmesi yapılan insansız araçları M-11 Karayolu üzerinde çalıştırabildi. ve Otomotiv Motorları (FSUE NAMI) ve güvenlik gereksinimlerini karşılayan Rusya İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. izin verilecektir.

Şu ana kadar sadece Yar Çallı merkezli Kamaz şirketi gerekli tüm prosedürleri tamamladı.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı Başkan Yardımcısı Dmitri Bakanov, kamu fonlarını kullanmadan yenilikçi insansız çözümler uygulayan Rus şirketlerini desteklediklerini yineleyerek, tüm yol kullanıcılarının güvenliğinin en önemli öncelik olduğunu vurguladı.

kocaali-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu