Haber

Sakarya Valisi Kaldırım’ın eşinden depremzedelere ziyaret

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın eşi Berihan Kaldırım, deprem bölgelerinden gelen ve kentte ağırlanan depremzedeleri ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, afetler nedeniyle KYK’ya bağlı Muhammet Fatih Safitürk Yurdu’nda misafir edilen depremzedeleri ziyaret eden Berihan Kaldırım, Yurt Müdürü Mahmut Aktunç ve ilgili yetkililerden hizmetler hakkında bilgi aldı.

Depremzedelerin aileleriyle görüşerek talep ve ihtiyaçlarını dinleyen Kaldırım, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çocuklarla yakından ilgilenip onlara çeşitli hediyeler veren Kaldırım, kentte çok sayıda depremzedenin ağırlandığını belirterek, bu şiddetli süreçte kendilerine en üst düzeyde misafirperverlik gösterildiğini ifade etti.

Yurtta 670 depremzedeyi ağırladıklarını kaydeden Aktunç, konaklamanın yanı sıra rehabilitasyon, psikolog ve pedagog hizmetleri de verdiklerini söyledi.

Aktunç, anaokulu, oyun odası ve yurt sporOturma odasıyla birlikte serbest kıyafet pazarı gibi tesislerin bulunduğunu kaydeden Yıldırım, okul çağındaki tüm depremzedelerin yakınlardaki okullara yerleştirildiğini kaydetti.

Ziyarette Arifiye Kaymakamı Bekir Dinkırcı’nın eşi Şaziye Dinkırcı ve ilgili yetkililer de hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu