Haber

İşkencede Öldü İddiası: Savcılık Soruşturma Başlattı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından bölgeden yağma haberleri de gelmeye başladı. Hatay’da yağma yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan iki kardeşin darp edildiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Kardeşlerinden birinin ölümü üzerine savcılık işkence iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Sabri ve Ahmet Güreşçi kardeşler, depremden bir gün sonra 7 Şubat’ta bir tekel büfesini yağmaladıkları iddiasıyla 11 Şubat’ta Hatay’ın Altınözü ilçesindeki evlerinde gözaltına alınmıştı.

Duvar gazetesinden Can Bursalı’nın haberine göre; Altınözü Jandarma Karakolu’na götürülen iki kardeşten Ahmet Güreşçi, 12 Şubat’ta şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Sabri Güreşçi’nin ise vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar ve yaralar oluştu.

Hayatını kaybeden Ahmet Güreşçi’nin ön otopside burnunda kırık, çeşitli yerlerinde dayak izleri ve beyninde kanama olduğu belirlendi. Şüpheli ölümün ardından savcılık, o sırada karakolda olduğu belirlenen Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları hakkında soruşturma başlattı.

Savcılık, Ahmet Güreşçi’nin ölümü ve kardeşi Sabri Güreşçi’nin ağır yaralanmasına ilişkin iki işkence ve kötü muamele belgesi daha açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu